2014-07-27 07:45

Informacja w sprawie zdrowia ks. misjonarza Zdzisława Kruczka CSMA

Ks. Zdzisław Kruczek, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, po konsultacjach z lekarzami zdecydował początkiem lipca br. wrócić do Polski. Diagnoza lekarzy wskazywała na białaczkę. Współbracia z Papui Nowej Gwinei pomogli mu spakować rzeczy, pozałatwiać wszystkie formalności związane z jego pracą na uczelni w Medeng i przygotowali ks. Zdzisława do lotu do Polski. W Doha – stolicy Kataru, gdzie miał przesiadkę na 5-cio godzinny lot do Warszawy, ks. Zdzisław poczuł się bardzo źle. Kłopoty z oddychaniem, zaburzona praca nerek i serca spowodowały, że został natychmiast przewieziony do szpitala na Oddział Kardiologii (Hamad Medical Corporation) w Doha w Katarze w dniu 8 lipca 2014 r.

Zarząd Zgromadzenia natychmiast nawiązał kontakt z polskim konsulem w Katarze, p. Maciejem Kubickim, ze szpitalem, gdzie przebywa ks. Zdzisław oraz z samym chorym. Ma bardzo dobrą opiekę medyczną: samodzielny pokój, pielęgniarkę i lekarza prowadzącego. Przez tydzień lekarze starali się zrobić wszystkie konieczne badania i tak wzmocnić organizm, by ks. Zdzisław mógł polecieć do Polski. Ustaliliśmy ze szpitalem w Katarze termin powrotu na 19 lipca br. Miał wrócić otoczony opieką lekarską i z pielęgniarką. W Warszawie szpital czekał na jego przyjęcie.

Jednak dzień wcześniej (18 lipca) stan zdrowia ks. Zdzisława znów się pogorszył, na tyle, że lekarze zdecydowali iż w takim stanie zdrowia nie może lecieć samolotem. W tej sytuacji Ojciec Generał podjął decyzję, aby wikariusz generalny ks. Ryszard Andrzejewski udał się do Kataru do ks. Z. Kruczka.

Ks. Ryszard wylatuje do Kataru w poniedziałek 21 lipca br. Z ks. Ryszardem leci też siostrzeniec ks. Kruczka - ks. Roman Kocaj.

W Katarze p. konsul Maciej Kubicki służy każdą niezbędną pomocą. Za dotychczasową wieloraką pomoc i codzienną troskę o zdrowie ks. Zdzisława i przekazywanie do kurii generalnej codziennie informacji o sytuacji zdrowotnej ks. Z. Kruczka, Ojciec Generał składa wyrazy podziękowania i wdzięczności.

Pod koniec przyszłego tygodnia do ks. Zdzisława przyleci współbrat z wiceprowincji na Pacyfiku, aby mu towarzyszyć w jego chorobie.

Ks. Kazimierz Radzik, przełożony generalny zwraca się z gorącą prośbą do współbraci, sióstr michalitek i wszystkich osób, które znają ks. Zdzisława o podejmowanie nowenn i modlitw przez wstawiennictwo bł. Bronisława Markiewicza o cud uzdrowienia ks. Zdzisława Kruczka.

Ks. Eugeniusz Data, sekretarz generalny

—————

Powrót